Iğne oyası zürafa yapımı

2011-03-11 05:35:00

Fotograflari ve anlatimlari sirasiyla takip ederek iğne oyası zürafa yapımıni kolayca ogrenebiliriz ozaman burdan buyrun.Zürafa yapımı ile baslayarak bildigim her seyi sirasiyla burdan yani  www.umutkusum.blogcu.com dan size anlatmaya devam edicem.Artik blogumla daha fazla ilgilenecegim...

 

Öncelikle ipimizi iğnemize geçiriyoruz.İpinizi çok uzun tutmayınki elinize fazla dolaşmasın arkadaşlar.

 

Fotoğrafa dikkatli bakın arkadaşlar.ipimizi iğne oyasını başlayacağımız yere koyup sol elimizin baş parmağıyla tutuyoruzki ipimiz kaymasın.Bu işin en başı ipliği takma aşaması.

 

 

iğnemizi ipin altından karşı tarfa geçiriyoruz.iğnemizin üzerine ipimizi iki kere doluyoruz.

 bu fotoğrafta ipimizin iğneye iki kere dolanmış hali diğer fotoğraflarda daha net göreceksiniz.

 

iğnemizi yukarı çekiyoruzki düğümümüz oluşsun.Cekerkende yazmadan tutuyoruz ve en son yaptigimiz dugumdenki yazmamizda delinme olmasin..

evet görüldüğü gibi iğnemizi ipimizin altından öbür tarafa geçirdik.Onemli bir hususta mesafeleri iyi ayarlamak.mesafelerin ayni genislikte olmasina dikkat edecegiz.

iğnemizin alt kısmından sarkan ipimizi sagdan sola doğru iki kere iğnemize doluyoruz.

 

burdada ipimizin iğnemize ikinci kez dolanmış halini görüyoruz.

 

fotoğraftaki gibi iğnemizi sağ elimizle yukarı doğru çekiyoruz.çekerkende zürafamızın genişliğini ayarlıyoruz arkadaşlar.çok geniş olmayacak.

ipi bol bırakırsanız zürafanız geniş olur.ipin genişliğini ayarlamayı zamanla öğrenirsiniz paniğe kapılmayın sakın.fotoğraftaki gibi sol elle düğümümüzden tutuyoruz sağ elle iğnemizi çekiyoruz yukarı , sertçe çekeceksinizki düğümümüz sıkı bir düğüm olsun.sol elle düğümden tutmamızın nedenı hem düğümün düzgün olmasını sağlamak hemde yazmamızın delinmemesini sağlamak.yazmayla düğümden beraber tutuyoruz arkadaşlar.

 

Evet dersleri takip etmeye baslayin.Igne oyasi yapimini sizde zorlanmadan ogrenin..

Artik burdada derslerime devam edicem.

 

 

 

7140
0
0
Yorum Yaz