iğne oyası dersi maydanoz yapimi

2011-03-11 07:44:00

Daha onceki dag yapimi dersindede soylemistim arkadaslar.zurafa fare disi bunlari iyice ogrenmeden baska derslere gecmeyin acele etmeyin.oncelikle zurafa yapimi cok onemli.iyice elinizin alismis olmasi lazim.bir yazma kenari kadar dolanmis olmak lazim bana gore.cok yetenekli olursunuz cok eliniz yatkin olur daha kisa surede hos bir gorunum elde edebiliyosunuzdur ona bisey diyemem ama benim kanaatim bu yonde.simdide maydanoz yapimini gorucez ben yaprak yapimida diyorum buna.

burasi fare disinde oldugu gibi yapiliyor tam olarak.once zurafamizi yapiyoruz daha sonra fare disindeki gibi tekrar utune donup ipimizi sabitliyoruz ama farkli olarak tam oratay degilde fotograftaki gibi kenara dogru sabitlememiz lazim.ve yine fare disinde oldugu gibi bu islemden sonra asagi zurafanin dibine batma yok.tekrar bulundugumuz yere pirprir calisacagiz.ilerleyen fotolar daha yardimci olacaktir.

evet goruldugu gibi ayni yerde pirpir yaparak tekrar pirpririn tepesine cikacagzi.

goruldugu gibi ignemizi pipririmizin icinden resimdeki gibi geciriyoruz.ve ucuna iki defa ipi doluyoruz yani pirpirin tam tepesine ipimizi sabitlemis olucaz.

bu resimde daha ayrintili gorulsun diye koydum ama.

ayni resimdeki gibi dugumuzu tam pirprimizin ortasina gelecek sekilde sabitledik.bazilari fiskilde diyor buna.bazilari pirprir.ben de uzun zurafa diyorum :))

yukardan aşağıya inerken en son yaptığımız düğümümüzün dibine tekrar batarak inecez.ve ipimizi sabitleyeceğiz

yukardaki işlemi yaptığımızda görüntümüz bu şekilde olcak arkadaşlar.umarım anlaşılıyordur.

bu aşamadan sonra tekrar yukarı çıkıp tekrar aşağı dönüp en son yaptığımız düğümümüzün dibine batıyoruz.aradaki işlemleri fotoğraflamayı unutmuşum.yine az önce yukarda yaptığımız işlemi yapcaz yani arkadaşlar.

 

 

en son uzun zürafayıda yapıp aşağya batıyoruz kumaşımıza .tekrar bi zürafa yapıyoruz.

tekrar fare dişinde yaptığımız işlemi yapıyorz.ilk başta anlattığım gibi.

bu fofoğrafını çekmeyi unutuğum aşama arkadaşlar.yani 8. fofoğraftaki anlatmaya çalıştığım aşama bu şekilde yukarı çıkıp tekrar aşağıya inip düğümümüzün dibine batıyoruz yapraklarımız oluşturmuş oluyoruz.

 

 

isteyenler yazmanin rengine uygun olarak.7ser sira uygulayarak bole bir model yapabilirler.hem kolay hemde cabuk yapilan bir model.yani mesela benim koydugum yazmadaki gibi 7 sira kerem 7 sira yesil.bu sekilde ebruli gibi hos bir goruntusude oluyor....

12011
0
0
Yorum Yaz